MENU
« Atgal

Šiemet „Vakarienė baltai“ – rugpjūčio 21 d.

Šiemet „Vakarienė baltai“ – rugpjūčio 21 d.

Elegancija dvelkianti „Vakarienė baltai“ („Dîner en Blanc“) grįžta į Vilnių. Šiais metais ji vyks rugpjūčio 21 dieną. Šimtai baltai pasipuošusių vilniečių vėl mėgausis gera kompanija, gurmanišku maistu ir gyva muzika. Tiesa, vieta, kurioje miestiečiai švęs draugystę ir grožį iki pat renginio pradžios liks paslaptyje. Organizatoriai žada, kad tai bus ne ką mažiau įspūdinga ir prestižinė vieta nei Rotušės aikštė, kurioje baltasis piknikas vyko pernai. 

Pasak Dovilės Šimkutės-Butkienės, vienos iš vakarienės organizatorių, vienas paslaptingiausių pasaulyje kulinarinių renginių praėjusią vasarą sostinėje pranoko visus lūkesčius. Vos per kelias savaites užsipildė visos vakarienės vietos, o aikštėje susirinko iki 600 žmonių. Planuojama, kad šiais metais vakarienė bus dvigubai didesnė.

„Prieš metus Vilnius sėkmingai tapo devintuoju Europos miestu, kuriame vyko baltoji vakarienė. Vieną savaitgalio vakarą vilniečiai pamiršo rūpesčius, niekur neskubėjo ir rinkosi bendrauti bei džiaugtis vienas kitu. Jie šventė tai, kas svarbiausia – šventė gyvenimą“, – sako D. Šimkutė-Butkienė.

Dalyvavusiems pernai – pirmenybė

Į „Vakarienę baltai“ patekti gali tik iš anksto užsiregistravę arba tie, kurie gavo specialius kvietimus iš anksčiau renginyje dalyvavusių žmonių. Organizatoriai skelbia, kad registracija į šių metų vakarienę jau prasidėjo, o pirmieji apie patvirtintą dalyvavimą sužinos jau liepos pradžioje. 

„Žmonės, kurie dalyvavo vakarienėje pernai, į šių metų renginį pakliūti turės pirmumo teisę. Tik norime priminti, kad patvirtinus svečio dalyvavimą, jis į vakarienę privalės atvykti nepriklausomai nuo oro sąlygų ar kitų aplinkybių“, – sako D. Šimkutė-Butkienė.

Raginami eksperimentuoti

Privalomas dalyvavimas – ne vienintelė renginio taisyklė. Norėdami pajusti šventės atmosferą, dalyviai turės laikytis kelių griežtų nurodymų. Vienas jų – baltos spalvos drabužiai ir jokios sportinės aprangos (šortų, marškinėlių, kepuraičių, sportbačių ir šlepečių).

„Baltos spalvos apribojimo nereikėtų bijoti. Ši spalva atveria laisvę eksperimentams ir įdomių bei stilingų derinių paieškoms. Juolab kad baltos spalvos atspalvių yra ne vienas – tai ir sniego, ir dramblio kaulo, ir lino baltumas“, – įsitikinęs garsus dizaineris Seržas Gandžumianas.

„Vakarienė baltai“ drabužiai taip pat gali varijuoti nuo klasikinės eilutės iki jaunatviškų derinių. Pasak dizainerio, vyrai niekada „neprašaus“ pasirinkę baltą kostiumą ir šviesias kelnes, o moterys – klasikinę baltą suknelę. Mėgstantys drąsesnį stilių raginami eksperimentuoti – pavyzdžiui, rinktis ekstravagantiškus galvos, kaklo ir rankų papuošalus.

„Radę patinkantį derinį, nepamirškite svarbiausių aksesuarų – geros nuotaikos ir lengvumo. Juk ši vakarienė yra būtent apie tai – mūsų visų bendrystę, atvirumą ir naujas pažintis, kurios prasideda tikrai ne nuo drabužio, o nuo nuoširdžios šypsenos“, – sako S. Gandžumianas.

Į sutartą vietą reikia atsinešti sulankstomą staliuką, dvi kėdes bei pikniko krepšį su indais ir stalo dekoracijomis. Krepšyje negali būti jokių vienkartinių indų. „Plastikas ir popierius – ne šios vakarienės atributai. Jos metu stalus puošia tik stikliniai indai ir gyvos gėlės“, – teigia D. Šimkutė-Butkienė.

Parašykite komentarą

Registruotis
Prisijungite norėdamas rašyti ant sienos:

Pamiršote savo slaptažodį?
Dar nesate narys? Registruotis


Le Dîner en Blanc
Vilnius
Po:
Dienos
Valandos
min.
sek.

Facebook naujienos
Sekite mus Twitter

Partnerio kontaktinė forma
Formulaire de contact (presse)
Pasisiūlyti būti koordinatoriumi