MENU
« Atgal

Vakarieniautojai gavo pirmuosius dalyvavimą patvirtinančius kodus

Vakarieniautojai gavo pirmuosius dalyvavimą patvirtinančius kodus

Iki antrą kartą Vilniuje vyksiančios „Vakarienės baltai“ („Dîner en Blanc“) liko kiek daugiau nei mėnuo – šiemet ji vyks rugpjūčio 21 dieną. Šiandien pirmieji vakarieniautojai jau gavo dalyvavimą patvirtinančius kodus. Organizatoriai planuoja, jog į renginį susirinks daugiau nei tūkstantis baltai pasipuošusių miestiečių. Kol vyksta kruopštus pasiruošimas paslaptingam vakarui, mintimis apie baltąjį pikniką dalinasi žinomi vilniečiai.

Malonus vasaros pabaigos akordas – taip „Vakarienę baltai“ apibūdina Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys. Anksčiau apie visame pasaulyje populiarų renginį jis nebuvo girdėjęs, todėl pernai vienoje pagrindinių miesto aikščių sutikti šimtus pasipuošusių vilniečių jam buvo tikra staigmena.

„Netikėčiausia vakaro metu buvo pamatyti draugus ir pažįstamus, apie kurių dalyvavimą nė nenutuokėme. Dar netikėčiau buvo tai, jog jie sėdėjo iš abiejų mūsų su žmona staliuko pusių. Greitai vakarienė tapo visai neplanuotu gerų draugų ir bičiulių susibūrimu“, – įspūdžiais dalinasi M. Jurgilas.

„Vakarienė baltai“ jam įdomi tuo, jog nepakliūna į jokią renginių kategoriją. Tai savotiškas žaibiškai suorganizuotas piknikas, už kurio nuotaiką ir sėkmę atsakingas kiekvienas iš dalyvaujančiųjų. M. Jurgilas tikisi, kad vakarienėje pavyks apsilankyti ir šiais metais.

Agnė Žemaitė, jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ narė, pernai vykusioje „Vakarienėje baltai“ šventė vestuvių metines. „Balta spalva ir popierinės vestuvės – ar galėjo būti idealesnis derinys?“, – sako moteris.

Pasak jos, įdomiausia paslaptingo vakaro patirtis – vienybės jausmas. Visi vakarieniautojai yra lygiaverčiai šventės kūrėjai.

„Mane nustebino, kokie šilti, malonūs ir draugiški žmonės susirinko į „Vakarienę baltai“. Vakaro metu bendravome su kitomis poromis, mainėmės vaišėmis, tarp mūsų užsimezgė pokalbis, ryšys. Pavyzdžiui, šalia mūsų sėdėjo pora, kuri šventė sužadėtuves. Romantikos tikrai netrūko“, – pasakoja A. Žemaitė.

Sostinės vieta, kur baltai pasipuošę žmonės renkasi vakarieniauti ir švęsti draugystę, iki pat renginio pradžios lieka paslaptyje. Kaip teigia praėjusiais metais gurmaniškame renginyje dalyvavusi Lina Bernotaitytė, stilistė, būtent ši paslapties atmosfera ją labiausiai ir žavi.

„Prieš renginį tik žinai, kad svarbu baltai pasipuošti, pasiimti su savimi sulankstomą staliuką ir vaišių. Vilniaus vieta, kur vyks piknikas, paaiškėja likus tik valandai iki pradžios. Štai tą akimirką užplūsta šventiška nuotaika. Malonu gatvėje sutikti baltai apsirengusius žmones, einančius ta pačia kryptimi kaip ir tu. Be žodžių supranti – esame paslaptingo įvykio dalyviai ir kūrėjai. Nepakartojamas jausmas“, – sako stilistė.

Dovilė Šimkutė-Butkienė, viena renginio organizatorių, patvirtina, kad labiausiai miestiečius į „Vakarienę baltai“ traukia galimybė kartu su draugais praleisti vakarą paslaptingoje ir netradicinėje aplinkoje.

„Besiregistruojantys į šių metų šventę daugiausia klausia ne apie renginio vietą ar aprangos kodą, o apie tai, kaip užsitikrinti, kad „Vakarienėje baltai“ galėtų dalyvauti kartu su draugais. Tai galima padaryti draugams tuo pačiu metu kuo anksčiau aktyvavus gautus dalyvavimo kodus ir pasirinkus tą pačią išvykimo vietą. Ši vakarienė veikia draugų klubo principu – dalyvavimas garantuojamas pernai dalyvavusiems ir jų draugams, tačiau vis dar ne vėlu į laukiančiųjų sąrašą užsiregistruoti ir visiems kitiems“, – sako organizatorė.

Parašykite komentarą

Registruotis
Prisijungite norėdamas rašyti ant sienos:

Pamiršote savo slaptažodį?
Dar nesate narys? Registruotis


Le Dîner en Blanc
Vilnius
Po:
Dienos
Valandos
min.
sek.

Facebook naujienos
Sekite mus Twitter

Partnerio kontaktinė forma
Formulaire de contact (presse)
Pasisiūlyti būti koordinatoriumi