MENU
« Atgal

Vilniuje įvyko ketvirtoji elegantiška „Le Diner en Blanc“

Saulėtą ir kiek lietingą penktadienio vakarą Vilniuje įvyko ketvirtoji „Diner en Blanc“ vakarienė. 1000 žmonių susirinko į elegantišką pikniką ir balta spalva nušvietė ypatingą miesto vietą – aplink Gedimino paminklą, šalia nuostabiosios miesto Katedros ir Bernardinų sodo. „Man ši šventė yra lyg šiltojo sezono Kalėdos – labai smagu jos laukti ir jai ruoštis“, – sako ištikima „Diner en Blanc“ dalyvė, nė karto nepraleidusi elegantiškos vakarienės, Janė Rukšėnienė.

Baltojo pikniko dalyvė pasakoja, kad „Diner en Blanc“ neleidžia nė pagalvoti apie tai, jog vasara baigiasi.

„Nuolatos būdavo, kad liepos antroje pusėje apimdavo nostalgija: „Viskas, vasara baigiasi“, o ypač, jeigu ji dar ir lietinga. Ketverius metus tokios nostalgijos nebejaučiu. Nėra kada galvoti apie tai, kad vasara išeina, nes reikia ruoštis šventei ir man tai patinka. „Diner en Blanc“ išgydė mane nuo jausmo, kad vasara eina į pabaigą. Ši šventė man – lyg šiltojo sezono Kalėdos“, – teigiamais įspūdžiais dalijasi J. Rukšėnienė.

Dalyvė sako, kad į „Diner en Blanc“ iš jos draugų rato ateinantys nauji žmonės visuomet susižavi elegantiškos šventės dvasia ir kitais metais vėl sugrįžta.

„Šiais metais į „Diner en Blanc“ prikalbinau eiti tris savo sūnus. Vidurinysis sūnus, Liudvikas,  rugpjūčio 25-ąją mini vardo dieną, todėl šį kartą šventėme jo vardadienį. Iš viso į  „Diner en Blanc“ atėjo 14 žmonių iš mūsų draugų kompanijos. Visi drauge tarėmės, kaip pasiruošti, net baltus stalus nusipirkome vienodus“, – su šypsena pasakoja J. Rukšėnienė.

Renginio organizatorės Dovilė Butkienė ir Valda Lukošiūtė džiaugėsi, kad ketvirti metai iš eilės dalyviai ateina į šventę su džiaugsmu, gera nuotaika, nuostabiai, išradingai pasipuošę ir įspūdingai dekoruoja savo stalus."Smagu, jog "Le Diner en Blanc" keliaudama po pasaulį puošdama didžiuosius jo miestus puošia ir Vilnių - sakė Dovilė Butkienė. 

Vakaro metu „Diner en Blanc“ dalyviai klausėsi vasariškų ir romantiškų grupės „Saulės kliošas“ muzikos ritmų. Išskirtine instrumentine programa džiugino multiinstrumentalistas Saulius Petreikis. Kartu su grupe „World Orchestra“ klausytojus jis kvietė leistis į įspūdžių kupiną kelionę po pasaulio muziką (angl. world music).

„Tai muzika, kurios galima klausyti užsimerkus, ji nukelia į įvairiausius pasaulio kraštus: kviečia pasinerti į airiškus šokius, patirti jausmingą Prancūzijos pasaulį, aplankyti temperamentingas Balkanų šalis. Šio vakaro muzika atspindėjo įvairiausių kultūrų skonius, kvapus, emocijas“, – pasakoja muzikantas S. Petreikis.

Renginys kasmet turi draugų ir partnerių, kurie džiugina „Diner en Blanc“ dalyvius ir puikiai dera su elegantiška šventės koncepcija.

Renginio dalyviai vaišinosi neseniai pristatytu išskirtiniu vandeniu „Melt Water“. Gardžias sezono naujienas pristatė ledai „Dione“. Oficialus „Diner en Blanc“ šampanas – „G.H. Mumm“. Maisto paketus ruošė gurmaniškas prancūziškos virtuvės restoranas „Astorija Brasserie“. Mados partneris „Europa“ visus šventės dalyvius kvietė įsiamžinti specialiai įkurtoje foto studijoje.

„Le Diner en Blanc“ į Vilnių atkeliavo iš Paryžiaus. Pirmą kartą vakarienę kartu su bičiulių būriu surengė prancūzas François Pasquier 1988-aisiais Paryžiuje, o šiuo metu  „Diner en Blanc“ kiekvienais metais dalyvauja jau apie 15 000 žmonių. Vakarienė vyko prestižinėse Prancūzijos sostinės vietose: ant Menų tilto (Ponts des Arts), prie Eifelio bokšto, prie Luvro piramidės, prestižinėse Trokadero ir Vandomo aikštėse, Versalio rūmuose, Dievo Motinos katedros (Notre-Dame) aikštėje, aplink Triumfo arką, Eliziejaus laukuose, o praėjusiais metais ir Santarvės aikštėje (Place de la Concorde).
Paryžiaus policijos prefektūra į  šį spontanišką ir didžiulį  renginį žiūri tolerantiškai ir netgi jam simpatizuoja
.

Parašykite komentarą

Registruotis
Prisijungite norėdamas rašyti ant sienos:

Pamiršote savo slaptažodį?
Dar nesate narys? Registruotis


Le Dîner en Blanc
Vilnius
Po:
Dienos
Valandos
min.
sek.

Facebook naujienos
Sekite mus Twitter

Partnerio kontaktinė forma
Formulaire de contact (presse)
Pasisiūlyti būti koordinatoriumi